6 KONKRETNYCH SPOSOBÓW ABY ZDOBYĆ POLECONYCH I PARTNERÓW DO MLM

 

Kilka słów wstępu

Sprzedawać możesz wszystko! Tak samo jak polecać. Każda branża ma jakieś oferty lub usługi. Błędem jest uważanie, że jakiegoś produktu czy biznesu nie da się dobrze polecać.

Elementem decydującym tutaj jest dobranie odpowiednich słów kluczowych tak aby trafiły one do Twojego potencjalnego klienta.

 

Na świecie mamy ludzi o różnych gustach, przemyśleniach, światopoglądzie czy doświadczeniach ale każdy z nas czegoś potrzebuje.

W przypadku Network Marketingu odpowiednie słowa kluczowe w połączeniu z Twoim biznesem czy produktem znacznie mogą niesamowicie szybko przyciągać Twoich potencjalnych klientów.

Pytanie tylko jak to zrobić?

Większość z tych informacji możesz znaleźć na mojej stronie. Jest to duży obszar wiedzy i działań dlatego bardziej szczegółowo pracuje nad tym wraz z moimi podopiecznymi, którzy weszli do biznesu na 15%.

 

Dlaczego tak?
Jedna z istotnych rzeczy jakie mamy w życiu to czas. Mój, Twój, moich podopiecznych. Jeżeli ktoś się w ten sposób deklaruje, że poważnie podchodzi do biznesu to ja poważnie podchodzę do niego żeby pomóc mu rozwijać się i swój biznes Forever. 

Wiem, że ten biznes działa i przynosi owoce pracy. Jednak niestety większość osób w branży MLM posiada w głowie zły obraz działania branży Network Marketingu. Przez sprytnie skonstruowane piramidy finansowe podszywające się pod markę MLM wiele osób przestało odróżniać te dwie branże. Dodatkowo promowanie przez wielu chciwych "Network Marketerów" myślenia, że prawie nic nie musisz robić aby zarabiać kokosy w branży MLM spowodowało, że 95% ludzi nie zarabia w tej branży. Wpojone im zostało, że prawie nic nie trzeba robić aby osiągnąć sukces. Dlatego takie osoby zmieniają branże jedną za drugą mówiąc, że nie ma tu pieniędzy, a tak na prawdę nawet nie postawiły pierwszego prawdziwego kroku aby te pieniądze osiągnąć.

I pamiętaj.
"Twój lider jest dla Ciebie, nie Ty dla lidera"

 

 

1. Wyrób sobie opinie EKSPERTA

 

Dlaczego daje to jako pierwszy punkt?

Odpowiedź jest prosta. Jeżeli nie będziesz widziany przez Twoich odbiorców jako osoba, która ma wiedzę na dany temat, wie jak działać i wygląda wiarygodnie to nie ważne, który z poniższych elementów zastosujesz efekty nie będą zadowalające.

Co więc zatem musisz zrobić? 
Przede wszystkim zdobyć wiedzę na temat:

 • Firmy, w której działasz,
 • Planu Marketingowego,
 • Produktów,
 • Sposobów promowania biznesu,
 • Sposobów pozyskiwania potencjalnych klientów do Twojego biznesu.

Przykład:

Pomyśl ile razy widziałeś kogoś film na youtube czy stronę internetową, która była naprawdę świetnie stworzona. Na filmach taka osoba jest dobrze ubrana, wysławia się poprawnie i emanuje pewnością siebie. Przekazywała Ci na prawdę konkretne i interesujące treści oraz dzieliła się swoją wiedzą. Strona internetowa tej osoby jest spójna, tekst dobrze napisany i wpada w oko.

Co wtedy myślałeś?

Ja bym stwierdził, że jest to osoba poważna, która wie co robi i osiąga sukcesy.

 

Popatrz na to z drugiej strony.
Zobaczysz film na youtube gdzie jest słaba jakość filmu, osoba jest ubrana w sweter i dresy (nie mam nic do swetrów. Taki od babci na zimę to najlepszy prezent). Do tego co chwile musi się zastanowić co chciała powiedzieć. Dodatkowo strona internetowa ma sporo błędów językowych jak „ktury” oraz jest nieestetyczna.

 

Kogo wybierzesz na swojego lidera?

Ludzie podświadomie są przyciągani przez osoby, które w ich odczuciu wyglądają na ekspertów i emanuje od nich pozytywna energia oraz pewność siebie.

 

Dzięki temu, że będziesz wyglądać na eksperta to realizując kolejne punkty część osób sama z siebie będzie chciała zacząć z Tobą współpracę.

 

 

2. Profil na Facebooku

 

Facebook to jedna z największych platform społecznościowych. Sama platforma posiada kilka możliwości promowania Twojego biznesu. Przedstawię Ci tutaj kilka z nich:

 

Twój profil - Jedną z opcji jest stworzenie Twojego profilu pod biznes. Odpowiednie zdjęcia czy artykuły, które umieszczasz na swojej tablicy. "Jak Cię widzą tak Cię piszą". Osoby, które masz w znajomych najczęściej są osobami, które już Cię znają i mają wyrobione o Tobie pewne zdanie jak i pewien poziom zaufania (im większe zaufanie i lepsze zdanie o Tobie tym lepiej dla Ciebie). Umieszczając ciekawe treści możesz zainteresować osoby z Twojego grona znajomych i sprawić, że nie którzy z nich sami zaczną się do Ciebie odzywać. Możesz również napisać do nich i postarać się zaciekawić ich własnym Biznesem MLM.

 

Fanpage - Drugą opcją jest stworzenie Biznesowego Fanpage. Ciekawa nazwa, dobrej jakości grafiki i artykuły umieszczane systematycznie zaczną gromadzić wokół Twojej strony zainteresowane osoby. Może być tak, że nie będą od razu wszyscy dobijali się do Ciebie aby dojść do Twojego biznesu MLM  ale spokojnie. Samo to, że kolejne osoby zaczynają interesować się Twoim fanpage spowoduje, że zacznie być coraz bardziej popularny i prędzej czy później trafią do Ciebie Twoi potencjalni biznesowi klienci. 

 

Reklama - Jest to opcja, która świetnie sprawdza się w Network Marketingu. Można podpiąć ją pod fanpage i promować Twoje posty, które przyciągnie mnóstwo osób. Dobrze spersonalizowana grupa docelowa może być strzałem w dziesiątkę dla rozwoju Twojego biznesu online. Wiele osób popełnia tutaj błąd szukając jak Największej ilości odbiorców zamiast szukać Najlepszej.

 

O co chodzi? W udostępnianiu reklamy marketingowej na facebooku możesz wybrać  dla przykładu 4,000,000 potencjalnych odbiorców albo wyszukać ludzi z odpowiednich grup i trafić do 400,000 osób w Polsce. Teoretycznie ta pierwsza opcja wydaje się być lepsza, prawda? Otóż nie. Z tych 4,000,000 osób spora większość wgl nie będzie interesowała się Twoim biznesem, a za każde kliknięcie płacisz. Tworząc reklamę pod dobrze spersonalizowaną grupę zawężasz krąg do tych osób, które rzeczywiście mogą być zainteresowane Twoim biznesem online, a do tego zapłacisz mniej. Pamiętaj, że jakość zawsze będzie lepsza od ilości, ponieważ nie interesują Cię osoby, które nie są zainteresowane Twoim MLM.

 

Ogłoszenia na grupach - Na Facebooku jest mnóstwo grup typu "Praca online", "Biznes MLM", "Network Marketing" itd. Nie które z nich są prywatne, inne publiczne. Z dołączeniem do nich nie ma problemu, a takie grupy zrzeszają tysiące użytkowników facebooka. Są tacy, którzy promują i tacy, którzy szukają biznesu w internecie. Jeżeli nie chcesz z jakiegoś powodu aby Twoi znajomi widzieli proponowany przez Ciebie biznes możesz dołączyć do grup prywatnych gdzie  posty widzą tylko osoby będące w tej grupie. Pamiętaj jednak aby post był klarowny, przejrzysty, ciekawy i posiadał dobrze zrobioną grafikę. Taki post przyciągnie znacznie więcej uwagi Twoich potencjalnych partnerów biznesowych.

 

Grupa własna - No dobra. Czytałeś o ogłoszeniach na grupach, a co z Twoją własną grupą biznesową? W moim przypadku mógłbym założyć grupę Biznesu Forever ale sam już do takiej należę. Problem z własną grupą jest taki, że zanim ją rozwiniesz potrzebujesz poświęcić jej dużo czasu i zaangażowania. Dlatego też dobrze rozwijać taką grupę w więcej niż jedną osobę. Możesz dogadać się z innymi liderami aby wspólnie założyć grupę, a wszyscy na tym skorzystacie. Kiedy uda wam już się ją rozwinąć nowe osoby same zaczną do niej dołączać. Jest to na pewno kolejny dobry sposób na przyciągnięcie osób do Twojego biznesu.

 

 

3. Youtube

 

Wpisz w wyszukiwarce w youtube "Jaki biznes MLM wybrać" lub "Zarabianie online". Wyskoczy Ci ogromna ilość filmów od różnych osób, które w ten sposób promują swój biznes w sieci. Osobiście uważam, że jest to jeden z najlepszych sposobów, ponieważ najczęściej na Youtube szuka się odpowiedzi wpisując pytania.

 

"Jaki biznes MLM polecacie",

"Jak zarobić w Internecie" itd.

 

Dodatkowo wpisując takie pytania w Google będą wam wyskakiwać również filmy, ponieważ Google i Youtube są ze sobą połączone. Jeżeli będziesz promować swój kanał i filmy na odpowiednie słowa kluczowe ktoś, kto szuka odpowiedzi w Internecie znacznie łatwiej może trafić, a Twój film, potem kanał, a następnie do Twojego biznesu online. Youtube zrzesza ogromną ilość osób w Internecie. Jest mnóstwo sposobów na nagrywanie filmów. Twoja osoba tłumacząca plan marketingowy i inne zagadnienia, prezentacja z Twoim głosem w tle czy też wykupienie głosu lektorskiego, gdzie Ty robisz prezentacje podłożoną pod głos. To od Ciebie zależy, którą formę chcesz wybrać. Ważne jest tutaj aby systematycznie i w miarę często umieszczać nowe materiały, zadbać o ich jakość oraz dobrać odpowiednie słowa kluczowe. W filmach powinieneś dawać odpowiedzi i rozwiązanie problemów Twoich odbiorców.

 

Jeżeli ktoś szuka wartościowego biznesu Network Marketingu to Ty przedstaw biznes w wartościowy sposób. Jeżeli ktoś jest w biznesie i ma jakiś problem np. "Jak przedstawiać plan marketingowy" to Ty zrób film na ten temat jak tłumaczyć taki plan. Możliwości jest mnóstwo. Weź kartkę, długopis i wypisz wszystkie pomysły na filmy jakie przyjdą Ci do głowy.

4. Instagram

 

No dobra, Instagram. Jest jedną z największych platform społecznościowych obok Facebooka i Youtube. Ludzie lubią rozsyłać serduszka, a wpływa to pozytywnie na rozwój.

 

Co jednak musisz zrobić aby ludzie polubili Twój post?

1. Zdjęcia i grafiki muszą być jasne, przejrzyste i w dobrej jakości,

2. Post musi być interesujący na pierwszy rzut oka tak aby ktoś chciał go przeczytać,

3. Musi zawierać wezwanie do akcji jak polubienie, komentarz czy udostępnienie za równo na obrazku jak i w treści posta.

Przykład:

 

Te grafiki zrobiłem w programie Canva. Jest to prosta strona do tworzenia prezentacji i tego typu rzeczy. Posiada subskrypcje jednak co do ceny polecam wejść i sprawdzić samemu.

 

Umieszczając 1-3 razy dziennie post z odpowiednio dobranymi hasztagami szybko zauważysz pierwszych obserwatorów. Co jakiś czas możesz wrzucać informacje o Twoim biznesie. Dodatkowo połączenie Twojego Fanpage i Instagrama oraz wrzucenie reklamy spowoduje zwiększenie zasięgu odbiorców, którzy interesują się tematem zarabiania w Internecie. 

 

Zadbaj o dobrą komunikacje z innymi osobami. Jeżeli ktoś zada Ci pytanie staraj się w miarę szybko odpowiedzieć jednocześnie tak konstruując odpowiedź żeby w naturalny sposób zachęcała do kolejnego komentarza np.


"Tak, pracuje w tym biznesie MLM i jestem bardzo zadowolony z zarobków. Miałeś już może styczność z Network Marketingiem? :)"

 

W ten sposób pod Twoim postem rośnie zainteresowanie czyli wg. Instagrama jest to post wartościowy i zacznie wyświetlać się większej ilości osób.

 

Dodatkowo możesz umieszczać relacje o nowych postach dla osób obserwujących Cię co spowoduje większe ich zaangażowanie. 

Innym sposobem na wywołanie reakcji widzów na Twoje posty kiedy zbierzesz już grono obserwujących jest zadawanie im pytać w postach, które zachęcają do komentowania.

 

5. Strona internetowa

 

Jest to kolejny punkt, dzięki któremu możesz zyskać pasywne źródło ruchu Twoich potencjalnych klientów do biznesu MLM. Dzięki stronie internetowej potencjalni klienci mogą się o nas dowiedzieć.  Posiadając stronę pokazujemy również, że jesteśmy jak najbardziej wiarygodni.  Kiedyś stworzenie własnej strony internetowej zajmowało dużo czasu. Ludzie chcący zajmować się stronami musieli mieć doświadczenie w językach takich jak HTML, CSS, JavaScript czy PHP. Dzisiaj nadal są one potrzebne do budowania stron internetowych jednak nie są one wymagane jeżeli chcesz stworzyć własną stronę biznesową. Istnieje mnóstwo kreatorów stron takich jak Webador czy Wordpress, które pozwalają w łatwy sposób zbudować własną stronę.

 

No dobra, masz już zbudowaną stronę. Co dalej?

Zadbaj o treści. Ważne jest to aby strona pozycjonowała się wysoko w rankingu google. Istnieje wiele rozbudowanych poradników w Internecie jak taką stronę wypozycjonować. Istnieją również specjalne firmy takie jak Sempire zajmujące się pozycjonowaniem stron w rankingu Google.

Sam również możesz przekierowywać ruch na stronę poprzez odsyłanie Twoich potencjalnych klientów z materiałów zamieszczonych na youtube czy Instagramie. Dodatkowo na Twojej stronie biznesowej możesz zamieszczać linki np. do kanału youtube co generuje również ruch w drugą stronę.

 

Strona internetowa powinna być Twoją biznesową wizytówką jako eksperta w dziedzinie Network Marketingu. Oznacza to, że jeżeli ktoś wejdzie na Twoją stronę to będzie mieć przeświadczenie, że Ty wiesz jak działać w biznesie MLM.

 

Zarabianie na stronie:

Na stronie internetowej możesz również zarabiać. Jeśli mamy odpowiednio dużą ilość wejść możemy zamieszczać artykuły sponsorowane i banery reklamowe. Możesz również stworzyć własne materiały marketingowe i sprzedawać je poprzez stronę. Jeżeli materiały będą ciekawe ludzie chętniej Ci zaufają i będą skłonni kupić od Ciebie kolejne. Pamiętaj, że jest to Twój dochód pasywny. Jeśli raz stworzysz dobry np. poradnik to będzie on do kupienia przez cały czas bez Twojej dodatkowej ingerencji w niego.
Inną opcją zarobku na stronie jest metoda pay per click w Google AdSense. Będą to na początku nie wielkie zarobki ale jest to kolejny sposób na zarabianie pasywne.
Tworząc stronę internetową zaprojektuj formularz, który umożliwi Ci zbudowanie listy mailingowej, jest to znakomity sposób na zarabianie w Internecie.

6. Lejek sprzedażowy

 

Lejek sprzedażowy inaczej lejek zakupowy czy lejek dochodowy, odnosi się do procesu zakupowego, przez który osoby prowadzące biznes  przeprowadzają swoje leady.

Jest on zwykle podzielony na kolejne etapy i kroki, które różnią się od siebie w zależności od obranego modelu sprzedaży.

Samo pojęcie lejka sprzedażowego to tak naprawdę wizualna reprezentacja podróży klienta – od zwrócenia uwagi na istnienie danej marki aż do dokonania zakupu. Podkreśla się w ten sposób także to, że kolejne etapy reklamy na początek docierają do dużej liczby bliżej nieokreślonych klientów, a kończą na wąskiej grupie, która jest naprawdę gotowa dokonać zakupu.

 

Lejek sprzedażowy można podzielić na następujące etapy:

 • Etap świadomości – potencjalny klient jest świadomy istnienia danej marki/produktu/usługi.
 • Etap zainteresowania – potencjalny klient wyraża pewne zainteresowanie usługą/produktem przez wykonywanie researchu.
 • Etap oceny – potencjalny klient rozważa rozwiązania konkurencji, aby zbliżyć się do końcowej decyzji zakupowej.
 • Etap decyzji – ostateczna decyzja zostaje podjęta i klient dokonuje zakupu.
 • Etap ponownego zakupu – klient jeszcze raz dokonuje zakupu produktu lub usługi.

Oprócz samych etapów lejka sprzedażowego stosuje się także osobne nazwy w zależności od tego, jak bardzo zainteresowany jest potencjalny klient:

 • suspects – mogą, ale nie muszą być zainteresowani,
 • prospects – mogą być zainteresowani,
 • leads – zdecydowanie zainteresowani,
 • klienci – osoby, które dokonały zakupu.

 

Więcej informacji odnośnie budowania lejka możesz przeczytać w tym materiale Jak stworzyć Lejek Sprzedażowy